Nazwy dla firm
baza wiedzy

Nazwa dla firmy transportowej

 

 

Branża transportowa rozrasta się w błyskawicznym tempie. Wzrost konkurencji wymaga od przedsiębiorców coraz więcej zaangażowania i energii, od samego początku istnienia firmy.
Jednym z najważniejszych etapów, przy budowaniu pozycji na rynku jest odpowiedni dobór nazwy dla firmy transportowej.

Określenie profilu działalności
 

Istnieje wiele rodzajów usług transportowych. Transport lądowy, morski lub powietrzny - zakładając działalność przewozową mamy w czym wybierać. Po za określeniem rodzaju oferowanych usług, istotne znaczenie ma również ustalenie obszaru działania. To od nas bowiem zależy, czy stworzona firma transportowa będzie mieć zasięg regionalny, krajowy, czy też międzynarodowy. Informacje te mogą stać się bazą do wykreowania nazwy dla firmy transportowej. Taką strategię namingową przyjął jeden z popularniejszych przewoźników w Polsce, czyli firma „PolskiBus”. Nazwa firmy transportowej wyraźnie wskazuje na świadczone usługi komunikacyjne, a także ich zasięg.

Spoiwo 
Konkurencja w branży transportowej jest ogromna. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj transportu się zdecydujemy musimy być świadomi, jak dynamiczny jest to rynek. Nasza uwaga powinna być skoncentrowana na właściwym podejściu do klienta, zmienności jego oczekiwań, kontrolowaniu jakości oferowanych przez nas usług, a także ciągłym ich poprawianiu. Czynniki te, pozwalają w racjonalny sposób budować pozycję naszej firmy transportowej na rynku. Stanowią spoiwo elementów niezbędnych do stworzenia silnego wizerunku marki. Co więcej, przyczyniają się do skonstruowania odpowiedniego namingu firmy, czyli fundamentu bez którego ciężko odnieść sukces.

nazwa dla firmy transportowejŹródło: istockphoto.com/pl

Czego unikać przy tworzeniu nazwy dla firmy transportowej
 

Wśród firm transportowych panuje trend w nazewnictwie, w którym tworzymy nazwę dla naszego transportowego przedsiębiorstwa..za pomocą przedrostków i przyrostków „tran” lub „trans”. Prefiksy i sufiksy łączone są często z imieniem bądź nazwiskiem założyciela firmy. W ten sposób otrzymujemy jakże „profesjonalne” nazwy firm transportowych pokroju: „BrzęszczyczykiewiczTrans” czy „TranMirek”. Jeszcze większe faux pas stanowią poczynania, gdy do takiej nazwy dodaje się kolejny prefiks lub sufiks. W ten sposób powstaje nam na przykład „EuroPławeckiTrans”. Jeżeli chcesz, by nazwa Twojej firmy transportowej wyróżniała się na runku unikaj też stosowania angielskich słów tj., speed, dynamic, fast – w taki sposób na rynku istnieje wiele firm, takich jak: „Speedbus” lub „Fastcar” itp. Myśl nieszablonowo i stwórz oryginalną nazwę, która będzie kojarzona z szybkim i bezpiecznym transportem, wyróżniając Twoją firmę wśród konkurencji.

jak nazwać firmę transportowąŹródło: istockphoto.com/pl

Unikalność i uniwersalizm drogą do sukcesu

 Idealna nazwa dla firmy transportowej to nazwa oryginalna, podkreślająca uniwersalność działań firmy, jej energię i dynamizm. Powinna podkreślać komfort, bezpieczeństwo pasażerów oraz szybkość usług, gdyż na te cechy najbardziej zwracają uwagę potencjalni klienci. Co więcej, powinniśmy zadbać o to, aby wybrana nazwa dla działalności przewozowej była krótka, prosta i łatwa do zapamiętania. Im nazwa będzie dłuższa, tym ciężej będzie zapadać w pamięć klientom. Ponadto, istotne jest zadbanie o pomysłowość i innowacyjność nazwy przedsiębiorstwa transportowego. Tym sposobem pojawiły się na rynku usług transportowych, takie firmy jak: „Fracht”, „Voyager”, „Expanding”. Taki wybór nazwy pozwoli nam wyróżnić się na rynku, zdobyć klientów i osiągnąć zysk z działalności.

Oceń ten artykuł:

Agencja namingowa
Loga dla firm

Rejestracja znaków towarowych
Gotowe nazwy firm i produktów