Nazwy dla firm
baza wiedzy

Nazwa dla firmy budowlanej

Podczas rozpoczynania własnej działalności gospodarczej, ludzie borykają się z różnymi problemami. Jednym z nich może być stworzenie nazwy dla przedsiębiorstwa. W poniższym artykule zostaną przedstawione wskazówki, które mogą pomóc w ustaleniu nazwy dla firmy budowlanej.

Chwytliwa nazwa

Nazwa firmy budowlanej powinna być chwytliwa. Odpowiednio dobrana sprawi, iż potencjalni klienci widząc ogłoszenie lub szyld, na pewno nie przejdą obok niego obojętnie. Dobra nazwa dla firmy powinna przyciągać klientów oraz dawać jasny przekaz, z jakim przedsiębiorstwem mają do czynienia. Przykładowo, firma ProfiBud poprzez nazwę informuje kontrahenta o tym, że zajmuje się profesjonalnym budownictwem, a ModernBud budownictwem nowoczesnym.

Nazwa unikatowa

Nazwy firm budowlanych powinny być unikatowe. Warto wyróżniać się na tle konkurencji już od samego początku działalności – poprzez nazwę. Na polskim rynku funkcjonuje wiele firm o nazwach, takich jak: Czesław-Bud, Bartex, Iglo-Bud, Bud-Pol itp. Jest ich bardzo dużo, dlatego trzeba się zastanowić, czy tworzenie nazwy w analogiczny sposób ma sens. Warto pamiętać, że nazwy z przyrostkami -ex, -pol niestety wyszły już z mody. Zamiast zabawy z takimi sufiksami, można znaleźć oryginalne słowo, połączyć dwa różne oznaczenia, które będą niosły całkiem nowy przekaz lub stworzyć neologizm. Aby stworzyć dobrą nazwę dla firmy budowlanej wyjdź poza schemat.

nazwa dla firmy budowlanejŹródło: pl.fotolia.com/

Nazwa rozpoznawalna
Nazwa powinna odznaczać się także łatwością w rozpoznaniu. Krótka nazwa będzie łatwiejsza do zapamiętania, powtórzenia, szybciej zapadnie w pamięć niż nazwa długa i skomplikowana. Gdy w planach pojawia się rozszerzenie działalności poza granice Polski, warto mieć na uwadze dwie rzeczy. Po pierwsze – należy zastanowić się, czy nazwa będzie łatwa do wymowy dla osób nieznających języka polskiego. Po drugie – czy nazwa nie oznaczać czegoś niewłaściwego w innym języku. Oszczędzi to problemów w przyszłości, związanych ze zmianą nazwy firmy. 

 

Nazwa profesjonalna
Nazwa każdej firmy budowlanej powinna odznaczać się profesjonalizmem. Dobrze jest, gdy kojarzy się z zakresem działań firmy, a nie z właścicielem (jakie skojarzenia wywołują u Ciebie nazwy firm budowlanych, takich jak: Romex, Wiesław-Bud, Zdzichtex?). Przykładem profesjonalnej nazwy może być Bilders. Nazwa podkreśla specjalizację związaną z remontem i budową obiektów. Co więcej, nawiązuje do angielskiego słowa Builders, oznaczającego budowniczych.

jak nazwać firmę budowlanąŹródło: istockphoto.com/pl

 

Warto pamiętać

 
Podsumowując, nazwa powinna być unikatowa, chwytliwa, rozpoznawalna i profesjonalna. Z praktycznego punktu widzenia nie można także zapominać o tym, że nazwa przedsiębiorstwa powinna być ulokowana w sieci, na domenie o tym samym brzmieniu. Istotną kwestią jest tu również dopasowana reklama. Stosując te podstawowe zasady tworzenia nazwy dla firmy budowlanej, prowadzenie przedsiębiorstwa powinno być znacznie efektywniejsze.

Oceń ten artykuł:

Agencja namingowa
Loga dla firm

Rejestracja znaków towarowych
Gotowe nazwy firm i produktów