Nazwy dla firm
baza wiedzy

Jak nazwać firmę programistyczną?

 

Tworzenie nazwy firmy programistycznej nie jest łatwym zadaniem, ale nie jest też celem nie do osiągnięcia. To Ty znasz najlepiej specyfikę swojej nowo powstającej firmy, wiesz, do kogo będziesz kierować swoje usługi informatyczne, więc dopasujesz nazwę firmy jak nikt inny. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, a być może, pomysł sam wpadnie Ci do głowy.

nazwa dla firmy programistycznejŹródło: shutterstock.com

Garść porad, dzięki którym stworzysz dobrą nazwę dla firmy programistycznej

  • Kluczowym krokiem jest scharakteryzowanie docelowej grupy odbiorców Twojej firmy. Może nie zdajesz sobie sprawy, ale to, jakie cechy posiadają potencjalni klienci, wpływa na ich potrzeby i podejmowane decyzje.  Żeby to zrobić, postaw pytania, np. w jakim wieku są klienci, skąd pochodzą, jaki mają status materialny, czy znają branżę komputerową czy są może totalnymi laikami? Mając ogólnie nakreśloną grupę klientów, możesz stworzyć silną i dopasowaną nazwę firmy programistycznej.

 

  • Otwórz swoją głowę na śmiałe pomysły. Stwórz jak największą bazę słów, zwrotów i wyrażeń, które kojarzą się z Twoją firmą lub ją opisują. Do pomocy możesz zaprosić swoich znajomych. Zapisujcie wszystkie określenia, które przyjdą wam do głowy. Szukając terminów pokierujcie się, np. położeniem geograficznym czy niestandardowymi usługami, które wyróżniają Twój biznes. Szukajcie ciekawych wyrazów w słownikach synonimów, słownikach i całej literaturze, bo im więcej słów, tym większa szansa na wybór najlepszej nazwy dla przedsiębiorstwa. Tutaj też sprawdzą się czasopisma branżowe, które są wypełnione po brzegi odpowiednim słownictwem. Nie zapomnij zajrzeć do Internetu, w którym ciągle powstaje nowa, świeża treść, z której możesz czerpać inspirację bez ograniczeń.

 

  • Kolejnym krokiem jest przefiltrowanie listy zebranych terminów. Unikaj takich, które kończą się na – pol, – ex, – ix, lub na inne końcówki. Ryzykownym krokiem jest wiązanie nazwy firmy programistycznej ze swoim imieniem i nazwiskiem. Uwierz, że ciężko jest zapamiętać obce nazwisko, które właściwie nic nie sugeruje odbiorcy. Omijaj wszelkie skróty, które na pierwszy rzut oka też nic szczególnego nie znaczą. Większość firm posiadających akronimową nazwę, zainwestowała niemałe pieniądze w promocję marki. Wbrew pozorom, są one trudne do zapamiętania, a tym bardziej do powtórzenia i przeliterowania.

 

  • Czas na laureatów. Jeżeli dokonałeś konkretnego przesiewu, zastosuj niezawodny sposób na wybranie tej jedynej nazwy dla biznesu. Sposób jest banalny. Przedstaw pięć finałowych propozycji, kilkunastu bliskim Ci osobom. Poinformuj, że szukasz dobrej nazwy dla firmy. Następnie zaprezentuj wszystkich finalistów i oznajmij, że zadzwonisz na następny dzień, sprawdzić, która z nazw zapadła w pamięć. Czyż nie jest to genialne?

jak nazwać firmę programistycznąŹródło: pl.fotolia.com

Kiedy otrzymasz ostateczny wynik konkursu, odpowiedz sobie na pytania:

  • czy na rynku nie działa firma o tej samej nazwie?
  • czy nazwę firmy programistycznej będzie można zarejestrować?czy nazwa firmy jest krótka i łatwo da się powtórzyć?
  • czy termin będzie tak samo dobry jutro, jak i za 5, 10 lat?
  • czy nazwa firmy nie oznacza czegoś niestosownego w obcych językach?

 

Musisz wiedzieć, że wielu przedsiębiorców robi podstawowy błąd: skupiają się tylko na sobie, na swoich potrzebach i pragnieniach, pomijając przy tym swoich klientów, dla których przecież firma istnieje. Przez to, przedsiębiorstwo nie jest nakierowane na odbiorców, co przekłada się na zyski.Po zapoznaniu się ze wskazówkami, podejmij się stworzenia nazwy dla swojej firmy programistycznej. Cały proces może okazać się świetną rozrywką. A z drugiej strony, może być to dla Ciebie przykry obowiązek, jeżeli tak właśnie jest, nie wahaj się zgłosić do firmy namingowej, dla której stworzenie nazwy firmy programistycznej będzie czystą przyjemnością. Ty otrzymasz zaś sprawdzoną pod wszytskimi aspektami nazwę dla swojego biznesu, możliwą do zastrzeżenia, często razem z wolną domeną internetową o tym samym brzmieniu.

Oceń ten artykuł:

Agencja namingowa
Loga dla firm

Rejestracja znaków towarowych
Gotowe nazwy firm i produktów