Nazwy dla firm
baza wiedzy

Jak nazwać agencję marketingową?

Jeżeli uważasz, że agencja marketingowa nie powinna szukać pomocy przy tworzeniu nazwy firmy, to jesteś w błędzie. Agencja marketingowa, w momencie kreowania nazwy dla siebie, jest najbardziej krytyczna i odrzuca wszystkie, nawet dobre pomysły. Jeżeli nie wiesz, jak nazwać agencję marketingową, nie martw się – po zapoznaniu się z artykułem, na pewno wpadniesz na świeży, świetny pomysł.


Czym kierować się przy tworzeniu nazwy firmy marketingowej?

Poniżej zaprezentowane wskazówki są jedynie delikatnymi sugestiami, ale jeżeli dobrze z nich skorzystasz, to możesz być pewny swojego zwycięstwa. Rzecz jasna, że chwytliwa nazwa dla agencji marketingowej to już połowa sukcesu i to ona może zdecydować, czy klient wybierze właśnie Twoją agencję marketingową.


1. Nazwa biznesu powinna być tożsama z branżą, jaką się zajmujesz. Odbiorcy wolą, gdy nazwa podpowiada, na jakim polu działasz. Jest to podwójny zysk, ponieważ określona grupa klientów zwraca uwagę na firmę, nie tracąc przy tym czasu na zastanawianie się, czym się zajmujesz.

nazwa dla agencji marketingowejŹródło: pl.fotolia.com

2. W  tym miejscu możemy płynnie przejść do drugiej zasady, która mówi, jak odpowiednio określić docelową grupę odbiorców, do której ma dotrzeć Twoja oferta. Zadaj sobie kilka pytań dotyczących potrzeb Twoich odbiorców. W jakim wieku są klienci, w jak dużych miejscowościach żyją, jaki styl życia prowadzą? Im więcej konkretnych pytań, tym Twoja grupa docelowa będzie ściślej określona, a dzięki temu lepiej dopasujesz nazwę firmy, która będzie dla nich wyrazista.Przedsiębiorcy często popełniają podstawowy błąd – definiują swoje cele i pragnienia przez swoją markę – skupiają się tylko na sobie, nie myśląc przy tym o klientach, do których skierowana jest przecież cała oferta firmy.


3. Jeżeli już określiłeś swoich odbiorców, to podpowiem Ci, że nazwa musi być krótka. Powinna składać się, mniej więcej, z trzech sylab. Naturalnie, im krótsza nazwa firmy marketingowej, tym odbiorcy szybciej ją zapamiętują, a potem mogą ją bezbłędnie powtórzyć i zapisać.


4. Nie stosuj polskich znaków diakrytycznych, a są to np. ą, ę, ś, ż, bo nigdy nie wiesz, czy Twoje usługi nie trafią na rynek zagraniczny. A w związku z tym, sprawdź stworzoną nazwę firmy w kilku najważniejszych językach, jest to niezbędna czynność, bo nazwa firmy nie może oznaczać dla obcokrajowców czegoś obraźliwego czy niestosownego.

jak nazwać firmę marketingowąŹródło: istockphoto.com/pl


5. Jako agencja reklamowa, działająca na różnych poziomach marketingu, sprawdź wolną domenę internetową dla nazwy. Dzisiaj, w dobie Internetu, pominięcie tego kroku, może wygenerować w przyszłości poważne straty, więc pomyśl o efektach. Dostępność domen możesz sprawdzić na stronach, które je oferują.


Istnieje jeszcze kilka niezwykle ważnych kwestii, jedna z nich to wymogi prawne. Biznesmeni i agencje namingowe często pomijają ten krok, a koniecznie trzeba sprawdzić, czy nazwa firmy nie jest już zastrzeżona. Dzięki temu unikniesz konsekwencji wynikających z polskiego prawa. 

Pamiętaj również, że istnieją profesjonalne agencje namingowe, które profesjonalnie stworzą nazwę dla firmy marketingowej. Więc jeżeli wszystkie Twoje pomysły wydają się jedną wielką pomyłką, nie wahaj się i skontaktuj się z wybraną agencją. 

Oceń ten artykuł:

Agencja namingowa
Loga dla firm

Rejestracja znaków towarowych
Gotowe nazwy firm i produktów