Nazwy dla firm
baza wiedzy

Identyfikacja wizualna

Oryginalne logo dla firmy

Oryginalne logo dla firmy

Gdybyś tworzył swoją tradycyjną wizytówkę, to chciałbyś, żeby była czytelna, estetyczna i zawierała same niezbędne informacje. Tak samo jest z logo firmy. Wiadome jest, że każdy przedsiębiorca chciałby mieć perfekcyjne logo swojej firmy. Niestety takie nie istnieją, ale podpowiemy Ci, jak zrobić logo, żeby było jak najbliższe ideałowi.

Dobre logo dla firmy

Dobre logo dla firmy

Logo jest bez wątpienia wizytówką firmy. Na nic się zdadzą wszelkie kampanie reklamowe, gdy logo jest nierozpoznawalne lub po prostu źle przygotowane. Spróbujemy nakreślić kilka cech, które charakteryzują dobre logo firmy i sprawdzimy, czy zaproponowane cechy mają przełożenie w praktyce.

Pomysły na logo firmy

Pomysły na logo firmy

Logo firmy jest podstawowym elementem identyfikacji wizualnej i stanowi pierwsze wrażenie na konsumentach. Ważne jest zatem, aby było oryginalne i charakterystyczne. W tym artykule dowiesz się więcej na temat tworzenia logo dla firm.

Najlepsze loga znanych firm

Najlepsze loga znanych firm

Najlepsze loga znanych firm wyłaniane są co roku w wielu różnych rankingach. Pierwsza dziesiątka stanowi wzór do naśladowania dla nowopowstających firm na całym świecie. Dowiedz się, jakie loga najbardziej znanych na świecie firm są najlepsze.

Tymbark - sok z ponad 75-letnią historią.

Tymbark - sok z ponad 75-letnią historią.

Niemal każdy Polak zna markę Tymbark, jednak czy wiesz jak ona powstała, skąd wywodzi się jej nazwa oraz co polski przemysł owocowy zawdzięcza Tymbarkowi? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury.

Historia luksusu na podstawie marki Hermes.

Historia luksusu na podstawie marki Hermes.

Hermès to jedna z najstarszych firm rodzinnych na świecie. Poznaj historię marki Hermes, etymologię jej nazwy i logo. Przekonaj się w jaki sposób firma stała się symbolem prestiżu i luksusu!

Kraciasta historia Burberry.

Kraciasta historia Burberry.

Jaka jest historia słynnej brytyjskiej firmy Burberry? Skąd wywodzi się nazwa dla firmy? Dlaczego w logo znajduje się czarny rycerz? Jakie produkty tej marki stały się kultowymi? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania zapraszam do lektury.

Bycza brawura, czyli historia marki Lamborghini.

Bycza brawura, czyli historia marki Lamborghini.

Lamborghini - już sam dźwięk nazwy włoskiej marki wywołuje ekscytację u każdego miłośnika motoryzacji. Dowiedz się komu świat zawdzięcza powstanie superaut, jaka jest etymologia ich nazwy oraz dlaczego w projekcie logo znajduje się byk. Nie czekaj- czytaj!

Starszy pan ze szpicbródką a logo KFC

Starszy pan ze szpicbródką a logo KFC

KFC czyli w pełnym brzmieniu Kentucky Fried Chicken to jedna z największych na świecie sieci restauracji szybkiej obsługi specjalizująca się w daniach typu fast food. Artykuł zawiera historię tej znanej na całym świecie marki. Jeśli jesteś ciekawy  kto był odpowiedzalny za jej stworzenie oraz czyja twarz znajduje się na logotypie, todobrze trafiłeś.

Czy marka Milka miłą jest dla odbiorcy ?

Czy marka Milka miłą jest dla odbiorcy ?

Milka jest to marka czekolady, słodyczy czekoladowych i kaw, która obecnie należy do koncernu Kraft Foofs. Artykuł zawiera historię tej znanej na całym świecie marki. Dowiedzieć się możesz również jakiego anakronimu użyto by stworzyć nazwę marki Milka oraz jak powstała fioletowa krowa.

Etymologia nazwy i logotypu  firmy Nike

Etymologia nazwy i logotypu firmy Nike

Firma Nike od 1964 roku, a więc d momentu jej powstania rozszerzała swoją działalność o wiele zakątków świata. Produkowane przez nią buty, sprzęt sportowy oraz akcesoria odzieżowe stały się synonimem jakości i innowacyjności. Jak do tego doszło? Nie czekaj i poznaj historię marki Nike, dowiedz się skąd pochodzi jej nazwa oraz kto zaprojektował słynnego "swoosh'a". Just do it!

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA

Historia identyfikacji wizualnej firmy NIVEA

NIVEA jest linią produktów kosmetycznych międzynarodowego koncernu Beiersdorf AG. Podstawą całej linii marki NIVEA jest krem Nivea. Poznaj historię tej znanej na całym świecie marki, dowiedz się jak powstała jej nazwa, kto był odpowiedzalny za jej stworzenie oraz kto był pomysłodawcą pierwszej identyfikacji wizualnej marki.

Historia Walmart - imperium wśród supermarketów

Historia Walmart - imperium wśród supermarketów

Jaka jest historia największej sieci supermarketów na świecie? Kto był założycielem Walmart, skąd wywodzi się nazwa dla firmy oraz jak stała się ona gigantem miażdżącym konkurentów? Jeśli interesują Cię te zagadnienia zapraszam do artykułu.

Historia komunikacji według marki  AT&T

Historia komunikacji według marki AT&T

Poznaj historię firmy AT&T , odkryj etymologię jej nazwy, przekonaj się kto był twórcą jej słynnego logo. W artykule znajdziesz te informacje oraz kilka ciekawostek dotyczących marki. Zapraszam d  lektury!

Historia dżinsów według Levi's-a.

Historia dżinsów według Levi's-a.

Obecnie na świecie  niemalże nie ma osoby, która nie nosiłaby jeansów. Mało kto jednak wie, że trwałość tych spodni zawdzięczamy marce Levi's. Jak udało się zmienić dżins, nitkę i trochę metalu w kultowy produkt odzieżowy? Odkryj genezę firmy Levi Strauss & Co., etymologię jej nazwy oraz wiele innych ciekawych informacji. Zapraszam do lektury!

Jak przez ponad 125 lat marka Bosch zmieniła poziom naszego życia?

Jak przez ponad 125 lat marka Bosch zmieniła poziom naszego życia?

Motoryzacja, elektronarzędzia, technika grzewcza, sprzęt AGD, systemy zabezpieczeń czy technika przemysłowa to dziedziny, w których firma Bosch uznawana jest za lidera. Niemalże wszyscy znają tą markę, ale czy wiesz kto jest jej założycielem lub jak powstała nazwa dla firmy? Jeśli chcesz poznać historię marki Bosch oraz wiele ciekawostek jej dotyczących, przeczytaj artykuł!

Jak muszla trafiła na logo marki Shell, czyli historia identyfikacji wizualnej Shell w pigułce.

Jak muszla trafiła na logo marki Shell, czyli historia identyfikacji wizualnej Shell w pigułce.

Shell to znany na całym świecie koncern paliwowy, ale czy wiesz skąd wywodzi się słynna muszla widniejąca na jego logo?  Dlaczego na obecnym znaku towarowym Shell występuje czerwony i żółty kolor? W artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania oraz wiele ciekawych informacji zawiązanych z identyfikacją wizualną marki Shell. Zapraszam do lektury!

Agencja namingowa
Loga dla firm

Rejestracja znaków towarowych
Gotowe nazwy firm i produktów